Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry