Josh has logged 29 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry