oppie has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Anna

Anna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
K-12

K-12

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry