agatha beise has logged 130 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ana e Vitória

Ana e Vitória

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry