Agente_Al has logged 410 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Follow

Follow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Path

The Path

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come Dance with Me

Come Dance with Me

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romance

Romance

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Night

Dark Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project: ALF

Project: ALF

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Museum

Museum

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry