Agente_Al has logged 71 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Saga of the Viking Women and Their Voyage to the Waters of the Great Sea Serpent

The Saga of the Viking Women and Their Voyage to the Waters of the Great Sea Serpent

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ozark Sharks

Ozark Sharks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Empire of the Sharks

Empire of the Sharks

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice Sharks

Ice Sharks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trailer Park Shark

Trailer Park Shark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
5 Headed Shark Attack

5 Headed Shark Attack

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insectula

Insectula

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Horror of the Blood Monsters

Horror of the Blood Monsters

1970
×
Read the review Edit this entry  
19
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squirm

Squirm

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Gnome Named Gnorm

A Gnome Named Gnorm

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sexy Sisters

Sexy Sisters

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry