simona has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry