• Scream

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Oslo

    ★★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Land

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Spell

    ★★★

  • Pixie

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • New Order

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½