agthehut has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pat and Mike

Pat and Mike

1952
×
★★★½
Edit this entry  
23
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Where Hope Grows

Where Hope Grows

2014
×
★★★
Edit this entry