moli has logged 289 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1951
×
Read the review Edit this entry  
19
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Primer

Primer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
5 Films About Technology

5 Films About Technology

2016
×
Edit this entry