• Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • 22 vs. Earth

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Curtain

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Song of Sway Lake

    ★★

  • Predicament in Sight

    ★★★★

  • Wasati

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★

  • iBoy

    ★★★

  • Newness

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★

  • Is Sumiyati Going to Hell?

    ★★★★★

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★