Ahmed has logged 10 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Guzaarish

Guzaarish

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry