• Hitman's Wife's Bodyguard

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Mauritanian

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Catch-22

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Dogman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

    ★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • A Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Going in Style

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★½

  • Dark Crimes

    ½

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

  • Now You See Me 2

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

  • Land of Mine

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • One Wild Moment

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Child 44

    ★★★

  • Victoria

    ★★★

  • Knock Knock

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

  • Gone Girl

    ★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • 22 Jump Street

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

    ★★½