Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Rain Man

Rain Man

1988
×
Edit this entry  
17
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
One Wild Moment

One Wild Moment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Smoke

Smoke

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry