Hutch has logged 24 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Rose White Rose

Red Rose White Rose

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Circles

Circles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry