• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • He's All That

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Rez Metal

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Moving in 2008

    ★★★

  • Inbetween Girl

    ★★★★

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • How It Ends

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Downfalls High

  • Long Toast

  • Education

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Paper Tiger

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Dustin

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The Sleepover

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Rogue

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★