aidan has logged 62 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
300

300

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spun

Spun

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inbetween Girl

Inbetween Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moving in 2008

Moving in 2008

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Rez Metal

Rez Metal

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I’m Fine (Thanks For Asking)

I’m Fine (Thanks For Asking)

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paper Tiger

Paper Tiger

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
14
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue

Rogue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustler White

Hustler White

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Without Soul

Body Without Soul

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Face

Face

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Edit this entry  
04
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Read the review Edit this entry