• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Deep

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Little Palestine: Diary of a Siege

    ★★★★★

  • Chernobyl: Abyss

    ★★½

  • Prime Time

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • African Apocalypse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Shadow Country

    ★★

  • 200 Meters

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Cicada

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • One Man and His Shoes

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • Eyimofe (This Is My Desire)

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • The Present

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★★★

  • Kajillionaire

  • Gemini Man

  • 1982

    ★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • On Your Wedding Day

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Happy Anniversary

    ★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★