aisha has logged 44 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
200 Meters

200 Meters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1982

1982

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
African Apocalypse

African Apocalypse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shadow Country

Shadow Country

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cicada

Cicada

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
This Is England

This Is England

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pandora

Pandora

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Devs

Devs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry