aisha has logged 14 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry