aisha has logged 12 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Is England

This Is England

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry