jasmine has logged 28 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Windstruck

Windstruck

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Edit this entry