• Superintelligence

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Witches

    ★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Opening Act

  • John Bronco

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Stuntwomen: The Untold Hollywood Story

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • 40 Years a Prisoner

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Coastal Elites

    ★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Way I See It

    ★★½

  • 76 Days

    ★★★★

  • Enemies of the State

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • All In: The Fight for Democracy

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Fatal Affair

    ★★★

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Hamilton

  • Denise Ho: Becoming the Song

    ★★★

  • Irresistible

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Valley Girl

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Inheritance

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Father Soldier Son

    ★★★

  • I Will Make You Mine

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gunda

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★★½