• Squid Game

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

  • Free Guy

  • Jungle Cruise

  • The Guide to the Perfect Family

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • SanPa: Sins of the Savior

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Kid Detective

  • Another Round

  • Miss Marx

    ★★½

  • Tenet

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • The Last Dance

    ★★½

  • Gunda

    ★★

  • Onward

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Dolittle

  • Pinocchio

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

  • Klaus

    ★★★½

  • The Mind, Explained

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • The Mafia Is No Longer What It Used to Be

    ★★½

  • Arab Blues

  • Martin Eden

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Lonely Rivers

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ★½

  • For the Money

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Young Ahmed

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Whistlers

    ★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Bangla

    ★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Ohong Village

    ★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★½