• Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Terra de telers

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Patria

    ★★★★★

  • Coven

    ★★★★½

  • Offering to the Storm

    ★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • You're Bacon Me Crazy

  • Veneno

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • The Hunt

  • Undine

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Turning

  • A Fall from Grace

    ★½

  • 32 Malasana Street

    ½

  • The Devil's Mark

    ½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★

  • The Legacy of the Bones

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • The Influence

  • Midsommar

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Troop Zero

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★★

  • 12 Suicidal Teens

    ½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Sonata

  • Mirage

    ★★★½

  • Bird Box

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Crime Wave

    ½

  • The VelociPastor

    ½

  • In Fabric

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Gwen

    ★★½

  • The Nightingale

    ½

  • La noria

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★