toni has logged 33 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Class Divide

Class Divide

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry