toni has logged 19 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
Edit this entry  
22
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
08
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry