• Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Coven

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Onward

  • Falling

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • State Funeral

  • The Platform

    ★★★

  • The King

  • Ema

  • Joker

  • First Cow

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • The Truth

  • It Chapter Two

  • Heroic Losers

    ★★½