alba has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zoë Coombs Marr: Bossy Bottom

Zoë Coombs Marr: Bossy Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry