AlbertL has logged 17 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry