• Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Bloody Hell

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Minor Premise

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Skull: The Mask

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • A Ghost Waits

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Honeydew

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Amulet

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • Chorão: Marginal Alado

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★