• Shaft

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • The Silence

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Every Time I Die

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Wounds

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½