albertmtz98 has logged 15 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lots of Kids, a Monkey and a Castle

Lots of Kids, a Monkey and a Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
23
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Society of the Spectacle

The Society of the Spectacle

1973
×
Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Luisa Is Not Home

Luisa Is Not Home

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry