• Fear Street: 1666

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Gué Pequeno: Stile Originale - Il Ragazzo D'Oro | Prima parte

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Burrow

  • Holiday on Mars

    ½

  • The Midnight Sky

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Freaky

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Am Chosun People

    ★★★★

  • Three Sisters

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Est - Dittatura Last Minute

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Don't Peek

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The One and Only Ivan

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • One Cut of the Dead - Mission: Remote

  • Extraction

    ★★½

  • Shadowed

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★