• BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Enola Holmes

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • An American Pickle

  • Black Is King

    ★★

  • Friendly Shadow

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Droving

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Model Citizen

  • Lost ID

    ★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Protagonist

  • Klaus

    ★★★★

  • Arctic Dogs

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Rebooted

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Wolves

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★

  • Fractured

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Babyteeth

    ★★★

  • K-12

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Seberg

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Rock, Paper and Scissors

    ★★★

  • Warning: Do Not Play

  • Hair Love

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★

  • Children of the Sea

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Swallows of Kabul

    ★★★★½

  • Bardo Blues

  • Swallow

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★½

  • Life In Common

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Us

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • La Bruja de Texcoco

    ★★

  • Don’t Feed These Animals

  • Velvet Buzzsaw

  • The Farewell

    ★★★★