Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brutal

Brutal

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Vamos Fallá do Norte

Vamos Fallá do Norte

1929
×
★★★★
Edit this entry  
25
Playful Atom

Playful Atom

1961
×
★★★
Edit this entry  
25
Pantera Negra

Pantera Negra

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Way Back Home

Way Back Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Dreznica

Dreznica

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Babys

Babys

2011
×
Edit this entry  
24
Yansan

Yansan

2006
×
½
Edit this entry  
22
Blood Is Sex

Blood Is Sex

1982
×
Edit this entry  
22
The Duxorcist

The Duxorcist

1987
×
Edit this entry  
22
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
Edit this entry  
22
The Lamp

The Lamp

1959
×
Edit this entry  
19
Judgement

Judgement

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rock Is Sex: Saraba Aibô

Rock Is Sex: Saraba Aibô

1982
×
★★½
Edit this entry  
15
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

1941
×
Edit this entry  
15
Love You To Death

Love You To Death

2019
×
Edit this entry  
15
Basol Balos

Basol Balos

2018
×
Edit this entry  
15
Pasuon

Pasuon

2014
×
Edit this entry  
14
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Salidumay

Salidumay

2021
×
Edit this entry  
13
Report

Report

1967
×
Edit this entry  
13
Last 234!

Last 234!

2020
×
Edit this entry  
13
Rekwerdo

Rekwerdo

2021
×
Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Edit this entry  
11
The Interview

The Interview

2014
×
Edit this entry  
11
El Heroe Verdadero: Don Antonio Bautista

El Heroe Verdadero: Don Antonio Bautista

2019
×
Edit this entry  
10
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
Edit this entry  
10
Hija

Hija

2021
×
Edit this entry  
09
Principles

Principles

2019
×
Edit this entry  
09
A Man Called Tiger

A Man Called Tiger

1973
×
Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sirena

Sirena

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
To the End

To the End

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
Edit this entry  
03
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Acabaram-se os Otários

Acabaram-se os Otários

1929
×
Edit this entry  
02
Dune Warriors

Dune Warriors

1991
×
Edit this entry  
02
Tabyog

Tabyog

2019
×
Edit this entry  
02
Alindahaw

Alindahaw

2019
×
Edit this entry  
02
Beautiful Bitch

Beautiful Bitch

2011
×
Edit this entry  
01
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
Edit this entry  
30
Coin Locker Girl

Coin Locker Girl

2015
×
Edit this entry  
30
10,000 Errors

10,000 Errors

2021
×
Edit this entry  
29
Babu Jalhana

Babu Jalhana

2020
×
Edit this entry  
29
Paradise

Paradise

2021
×
Edit this entry  
27
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
Edit this entry