Sort by

🌈 adrian has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gook

Gook

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
Edit this entry  
18
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
68 Kill

68 Kill

2017
×
★½
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry