Felix has logged 389 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The East

The East

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Son

Son

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Remain

They Remain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Without Name

Without Name

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Triangle

The Triangle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
31
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Exists

Exists

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feast

Feast

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry