Felix has logged 40 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Virus

Virus

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boat

The Boat

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood of the Beasts

Blood of the Beasts

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry