• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Lost Bullet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Tesla

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

  • The Irishman

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★