• Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • I fratelli De Filippo

    ★★★★

  • Crazy for Football - Matti per il calcio

    ★★★½

  • Yara

    ★★★

  • Notti in bianco, baci a colazione

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The King of Laughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★★

  • You Came Back

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Miss Marx

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★★

  • Offering to the Storm

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • La concessione del telefono

    ★★★★

  • Narcissus and Goldmund

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★

  • Tolo Tolo

    ★★★

  • Once Upon a Time in Bethlehem

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★½

  • The Legacy of the Bones

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½