ren has logged 50 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Edit this entry  
06
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry