Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ju-on: White Ghost

Ju-on: White Ghost

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ju-on: Black Ghost

Ju-on: Black Ghost

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ju-on: The Final Curse

Ju-on: The Final Curse

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Ju-on: The Beginning of the End

Ju-on: The Beginning of the End

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry