alexandra has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RV

RV

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twinsanity

Twinsanity

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry