Alex has logged 401 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
27
Polaroid

Polaroid

2019
×
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Bad Black

Bad Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Effects

Effects

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Philomena

Philomena

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
½
Edit this entry  
29
Vampires

Vampires

1998
×
★½
Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Order Not to Be Here

In Order Not to Be Here

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Edit this entry  
24
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Nine Lives

Nine Lives

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Blacula

Blacula

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry