Alex has logged 15 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry