al! has logged 400 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Under The Bed

Killer Under The Bed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Craigslist Killer

The Craigslist Killer

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pretty Little Stalker

Pretty Little Stalker

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry