• In The Heights

    ★★★½

  • Xtreme

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Jiu Jitsu

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Last Days of American Crime

    ★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★½

  • Proximity

    ★½

  • Capone

    ½

  • Extraction

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½