Alex has logged 22 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roberta

Roberta

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Belle Starr Story

The Belle Starr Story

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Book of the Dead

The Book of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teen Knight

Teen Knight

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Planetarium

Planetarium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Winchester

Winchester

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antonia's Line

Antonia's Line

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bride Wore Red

The Bride Wore Red

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry