• The One and Only Ivan

    ★½

  • PVT Chat

    ★★½

  • Project Power

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • The Letter Room

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Rhubarb

  • The Fall

    ★★★

  • Tigertail

    ★½

  • The Follow-Up

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • White Eye

    ★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

  • Devs

    ★★

  • Playdate with Destiny

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Last and First Men

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • Colette

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Present

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Lost Girls

    ★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Wendy

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Yes-People

  • Do Not Split

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • Time

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Genius Loci

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Lucy in the Sky

  • Ordinary Love

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★